Idealna pościel dla dziecka

Dobranie odpowiedniego kompletu pościeli dla dziecka wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą. Dlaczego? W końcu dzieci mają odrobinę inne potrzeby niż dorośli – oznacza to, że małe drobnostki, które nie przeszkadzałyby rodzicowi mogą wpłynąć negatywnie na sen malucha. No co więc należy zwrócić uwagę przy wyborze pościeli, by zapewnić dziecku jak najlepszy sen?

Na co zwracać uwagę przy zakupie pościeli dla dzieci?

Niezależnie od tego, czy kupujemy poszewki do łóżeczka dla malucha, czy też dla większego dziecka do jego łóżka w pokoju, warto mieć na uwadze kilka rzeczy. W pierwszej kolejności należy sprawdzić materiał. Bawełniana pościel dla dzieci o odpowiedniej gramaturze zapewni nie tylko komfortowy sen, ale również odpowiednią wentylację, niezależnie od pogody. Ponadto nie będzie jej straszne nawet częste pranie w wysokich temperaturach, dzięki czemu posłuży ona zdecydowanie dłużej.


Pościel z prawdziwie bajkowym motywem

dziecko na łóżku

Kolorowe przygody, księżniczki, bohaterowie, triumf dobra nad złem – o czym tu mowa? Oczywiście mowa o bajkach, z jakimi dzieci mają styczność przed ekranem telewizora lub w kinie! Każdy maluch uwielbia bajki, mają też zwykle swoje ulubione tytuły oraz bohaterów, których losy są im szczególnie bliskie. Nosząc się z zamiarem zakupu nowej pościeli dla dziecka warto więc poszukać modelu z bajkowym motywem przewodnim. Miękka i kolorowa tkanina przyozdobiona ulubionymi postaciami z pewnością spotka się z dużą aprobatą maluszka, który chętniej będzie spędzał czas w swoim łóżku. Oczywiście ważny jest również rozmiar pościeli. Zazwyczaj w łóżeczkach zastosowanie znajdują poszewki na kołdrę o rozmiarze 100×135, natomiast starszym dzieciom (od ok. 5 roku życia) dedykowana jest poście w rozmiarach od 140 do 160 cm szerokości i 200 cm długości.

„Jak sobie pościelisz…”

dziecko w pościeli

Przy okazji należy również poruszyć temat samego posłania. Prześcieradła z gumką wydają się idealną opcją dla dziecka niezależnie od jego wieku. Łóżko to często nie tylko miejsce snu, ale również arena wspaniałej zabawy. Decydując się na posłanie z gumką mamy pewność, że zawsze zostanie ono na swoim miejscu i dużo trudniej będzie ulegało ściągnięciu. Osobnym tematem są kocyki. Pełnią one różnorakie role oraz są przydatne szczególnie dla młodszych dzieci. Koce bawełniano-akrylowe stosuje się zazwyczaj w wózkach, a także łóżeczkach. Cienki przyda się podczas wieczornych spacerów, natomiast grubszy idealnie może być zarówno dopełnieniem kołderki, jak i jednym z podkładów pod prześcieradło.

Wybierając najlepszą pościel dla naszej pociechy, należy znaleźć kompromis pomiędzy jej jakością a preferencjami dziecka. Nierzadko w sieci można natknąć się na pościel która, choć kusi postaciami znanymi z bajek, to jednak wykonana jest z kiepskiej jakości materiałów i szybko ulega zniszczeniu. Komfortowy sen to coś, czego potrzebuje każdy człowiek, niezależnie od wieku.