dziecko w pościeli

Idealna pościel dla dziecka

Dobranie odpowiedniego kompletu pościeli dla dziecka wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą. Dlaczego? W końcu dzieci mają odrobinę inne potrzeby niż dorośli – oznacza to, że małe drobnostki, które nie przeszkadzałyby rodzicowi mogą wpłynąć negatywnie na sen malucha. No co więc należy zwrócić uwagę przy wyborze pościeli, by zapewnić dziecku jak najlepszy sen?

Read More
poszewki na pościel

Czy bawełna to królowa pościeli?

O tym materiale można powiedzieć, że jest znany "od zawsze", gdyż pierwsze wzmianki o nim pojawiały się już ok. 12 tys. lat p.n.e. Bawełna - bo o niej mowa - przez lata zyskała bardzo duży szacunek wśród ludzi na całym świecie. Ubrania wykonane z tej tkaniny do dziś uchodzą za jedne z najlepszych i najwygodniejszych. Czy podobnie wygląda to w przypadku pościeli?

Read More
poduszka

Pościel dla alergika — na co zwrócić uwagę?

Alergia to jedna z najpopularniejszych chorób przewlekłych. Cierpi na nią według różnych badań nawet co trzecia osoba na świecie! W zależności od rodzaju uczulenia, alergik musi uważać na alergeny i starać się minimalizować ich udział w jego codziennym życiu. Odpowiednia poduszka czy kołdra odgrywa niebagatelną rolę w życiu takiej osoby przy założeniu, że na sen poświęcamy średnio 8 godzin na dobę.

Read More
pościel

Delikatny luksus — czy warto kupić pościel satynową?

Ta tkanina kojarzona jest z wysokim statusem, znanym z filmów oraz seriali i dostępnym tylko dla zamożnych osób. To błąd! Obecnie każdy może pozwolić sobie na pościel wykonaną z tego materiału, cenionego na świecie od kilkuset lat. Jednak czy warto? Jakie właściwości ma pościel satynowa, a także czy sprawdzi się w codziennym użytkowaniu?

Read More